Základ šatníku trochu jinak

Džíny máme doma snad úplně každý. Modré, světle modré, černé, bílé nebo laclové. Chtěli byste z Vašich obnošených džínů udělat pýchu Vašeho šatníku? Nic není nemožné, stačí k tomu většinou jen trocha času a téměř žádná zručnost. Úprava obyčejných kousků šatníku v extravagantní je hitem již pěknou řádku let.  Několik tipů a triků teď právě pro Vás!

fotografka v džínách
Ripped jeans

Z angličtiny přeloženo jako roztrhané džíny. Hodí se skvěle k obyčejnému tričku a celému outfitu dodají lehce rebelský nádech.Tento styl, kdy jsou například vytvořeny díry na kolenou, je velkým trendem posledních dvou až tří let! Co budeme potřebovat?

  • Džíny
  • Nožík nebo řezák
  • Prkýnko ze dřeva
  • Propisku

Džíny si oblečeme a tam, kde chceme vytvořit díry, si uděláme propiskou značku- nejlépe čáru. Takto upravené džíny sundáme a položíme na prkýnko. Pomocí jemných tahů v oblasti značek děláme rýhy do látky. Díry můžeme poupravit trhnutím. Pamatujte na to, že díra se po vyprání džíny trochu zmenší.

Záplaty a nášivky

Není nic jednoduššího, než si u švadlenky koupit záplaty nebo nášivky různých barev a velikostí. Pak už stačí jen je přišít, nažehlit či nalepit! Výsledkem budou stoprocentně originální džíny, které rozhodně nikdo ve Vašem městě mít nebude!

chlapec v černém
Batikování

Ano, džíny můžeme také batikovat. Je však jasné, že to půjde vidět spíše na těch světlejší barvy. Co budeme potřebovat?

  • Džíny
  • Nádobu s barvivem a vodou
  • Provázek
  • Gumové rukavice

Džíny různě povážeme a ponoříme do nádoby s rozpuštěným barvivem ve vodě. Necháme džíny zhruba  pět až deset minut v tekutině a poté je vytáhneme. Mokré džíny necháme pečlivě uschnout. Tímto způsobem dosáhnete džínů, které ozvláštní každý váš outfit a zároveň budou budit v každém skvělou letní náladu!
 
Doufáme, že jsme Vám dokázali, že každým džínům se dá vdechnout nový život. Rozhodně se nebojte kalhoty různě ohrnovat, vzít si místo pásku mašli, nosit zvláštní barevné kombinace nebo zalovit v džínech, které mají na výběr ve Vašem oblíbeném second-handu. Je trendy nosit nošené a oživovat už dávno pohřbené! Fantazii se meze nekladou, vyzkoušejte několik z našich tipů a uvidíte, že Vaše džíny Vám vychválí i ta největší primadona z Vašeho města.