Z čeho mají vaše děti u sedacího pytle největší radost

Z velikosti

Když dětem pořídíte sedací vak malých rozměrů, na němž se dá pouze sedět, je to jednoúčelová věc a ta je s určitou pravděpodobností brzy omrzí, zvláště pokud to není hračka, ale jen „kus nábytku“. Pořiďte dětem vak velký, např. typ DUO, na kterém mohou sedět dvě osoby, a je možné jej rozložit a vytvořit z něj lůžko, nebo jej zalomit napůl a sedět na něm jako na koni, anebo jej využít pro hru „námořní bitva“, kdy oba hráči sedí zády k sobě, opření o vak, a nevidí na hrací pole soupeře, aby takto mohli jen hádat pozici nepřátelských lodí. Čím větší plochu vak bude mít, tím více příležitosti pro hraní.

dívka na vaku

Z materiálu potahu

Ideálním materiálem potahu pro dětský sedací pytel beanbag,cz je nylon. Je velice pevný a jen tak ho děti nerozpárají, a to ani při hrubším zacházení. Mohou po něm skákat, mohou jej posouvat po zemi, skládat a rozkládat a vak to unese. Nylon je navíc velmi pěkný na pohled a je i příjemný na dotek, vyrábí se v mnoha pastelových barvičkách, takže si vaše děti mohou vybrat, jaký se jim líbí, alespoň podle obrázku nebo přiloženého videa.

fialový sedací vak

Z flexibility

Sedací vaky jsou velmi dobře přizpůsobivé lidskému tělu, je to dáno polystyrenovými kuličkami EPS, které se v testovacích fázích osvědčily jako nejlepší výplňový materiál. Jsou poměrně pevné, lehké, dobře izolují tělesné teplo, nejsou hořlavé, jako např. kuličky z polypropylenu a jsou dobře dostupné i pro případ, že je potřebujete vyměnit za nové, anebo jich část přisypat.

Z dílenského provedení

Děti samozřejmě nejsou technici textilní výroby, ale přesto dovedou posoudit kvalitu výrobku v reálném prostředí, kde se používají. Jde hlavně o to, že kvalitní vaky mají pogumovaný vnitřek potahu, takže se dovnitř nedostane tekutina, což oceníte např. při rozlití čaje, limonády nebo minerálky na povrch vaku. Kvalitně provedený vak bude také mít otvor pro vysypání či doplnění výplně.