Užijte si volnosti pohybu se sportovním kočárkem

Když se za socialismu začaly vyrábět první golfky, mnoho maminek je uvítalo s nadšením a s vírou, že s nimi mohou vyrazit do města na nákup nebo do přírody, a děti budou mít možnost pozorovat krajinu kolem sebe mnohem lépe, než z korby klasického hlubokého kočárku. Byl to na svou dobu převratný vynález a skutečně se také golfky velmi dobře prodávaly. Jenže to mělo některé vady na kráse, a o nich bychom se tu mohli zmínit v porovnání se sportovním kočárkem, který je v současné době světovým hitem. Proč raději sportovní kočárek, a proč se golfkám spíše vyhnout?

jízda s kočárkem

Spojená rukojeť – golfky mají dvě rukojeti, na každé straně podvozku jednu, a musí se proto tlačit oběma rukama. Samozřejmě, že to jde i jednou rukou, ale tím se přenáší těžiště pouze na jednu stranu a může to ztížit manévrování s kočárkem v terénu. Obtížné je to zejména na nerovném povrchu silnice nebo zpevněné cesty. Sportovní kočárek https://www.maxim-kocarky.cz/kategorie-produktu/sportovni-kocarky/ má naopak rukojeť jen jednu – propojenou z obou stran, podobně jako to mají hluboké kočárky, a tím pádem lze ovládat kočárek pouze jednou rukou velmi snadno.

maminka s kočárkem

Kolečka – sportovní kočárky mají větší kolečka a čím větší průměr kol, tím komfortnější jízda zejména po hrbolatějším povrchu. S golfkami to může být naopak problém, tam se mohou velmi malá kolečka zaklínit mezi kameny nebo v nějakých výmolech a jízda se pak může proměnit spíše v noční můru.

Stabilita konstrukce – sportovní kočárky jsou robustnější a počítá se s nimi i pro jízdu po náročnějších cestách, např. ve svahu, po lesní pěšině mezi kořeny stromů a obecně v horském terénu. Jsou také proto vhodnějším dopravním prostředkem při cestován na dovolenou, kdy chcete s dětmi navštěvovat okolní přírodu a památkové objekty.

Více prostoru pro nákup – s golfkami toho ve skutečnosti moc nenakoupíte, nákup musíte zavěsit za madla anebo jej umístit do prostoru pod kočárek, pokud je to vůbec možné. Sportovní kočárky jsou naopak vybavené dostatečně velkým prostorem pod korbou, kam se nákup obvykle vejde.