Proč si raději kartonové krabice na stěhování pronajmout

Sháníte pro stěhování vašeho bytu či domu kartonové krabice? Proč si je raději půjčit, než kupovat?

Neutrácejte zbytečně – některé stěhovací firmy pronajímají kartonové krabice pro balení věcí, vyjde vás to rozhodně levněji, než krabice někde kupovat. Samozřejmě, že máte možnost je dovézt z některých obchodů, ale je-li stěhování většího rozsahu, budete krabice shánět dlouhou dobu a vynaložíte možná tolik energie, úsilí a peněz za dopravné, že by vás to vyšlo levněji v případě jednorázového nákupu.

kartonová krabice

Co s nimi pak – když krabice nakoupíte, bývá to pro vás jednorázová záležitost, leda, že byste plánovali další stěhování, řekněme za půl roku, to by pak mělo význam. Ale pro jednorázovou akci je to docela plýtvání penězi, když si vezmete, že všechny krabice nakonec skončí v kontejnerech na tříděný odpad. Využití kartonových krabic k nějakým smysluplným záležitostem je dosti pofiderní, obvykle to bývají domečky pro děti nebo plocha pro kreativní dětské výtvory, ale když nemáte děti, co s tím? Máte snad nějaký nápad, jak papírový karton využít?

krabice na stěhování

Nemusíte se strefit do správného množství – pokud koupíte krabic příliš mnoho, zbytečně vyhodíte peníze oknem, a bude-li jich příliš málo, budete muset zas objednávat další, a v případě prodeje z e-shopu to znamená další náklady na přepravné, a podobné je to i v kamenných prodejnách, kam musíte fyzicky dojet a krabice si odvézt. I proto je výhodný pronájem krabic u stěhovací firmy, protože se vyplatí krabic pronajmout raději víc, a ty, co nevyužijete, si stěhováci rovnou ve stěhovací den odvezou.

Kromě krabic i bublinková fólie – stěhovací firmu můžete požádat i o zajištění bublinkové fólie. Je to snad ten nejlepší balicí a výplňový materiál, který existuje. Zabalíte do ní až na pár maličkostí snad všechno, a to včetně skla , keramiky a porcelánu. Nebuďte pošetilí, nebalte vaše věci do zapáchajících novin a časopisů, a vsaďte na zdravotně nezávadné, čisté, nezapáchající a lehké bublinky v polyetylenu.