Proč jsou proteiny tak důležité při procesu hubnutí?

Nicméně, pokud jste se rozhodli hubnout, budou bílkoviny ve vašem stravování ještě o něco důležitější než kdy dříve. Nezapomeňte, že pokud někde uvidíte slovo protein, jedná se o to samé slovo, jen jinak pojmenované. Slovo protein jsme převzali z anglického označení pro bílkoviny a na většině výrobků, které obsahují zvýšené množství bílkovin, najdete právě toto označení. Proč je tedy bílkovinová dieta pro nás tak důležitá a proč bychom měli dbát na dostatečný příjem bílkovin během hubnutí?

Pomáhá k budování svalů

Když vidíte tento bod, možná se zhrozíte, protože vy přece nechce přibírat svaly, vy chcete naopak zhubnout. Ale můžete hubnout a zároveň přibírat na svalové hmotě. Vaše tělo se tím vytvaruje a věřte, že tělo s viditelnými svaly je na pohled daleko lepší než tělo s téměř neexistujícími svaly.

vejce

Budete hubnout tuk, ne svaly

Radujete se z každého kila, u kterého vám váha potvrdí, že je pryč? Možná jste ale vůbec nezhubli žádaný tuk, ale svalovou hmotu. Pokud nebudete dodržovat dostatečný příjem bílkovin, budete hubnout svaly ale tuk na vašem těle zůstane. A takové tělo nevypadá vůbec dobře, a hlavně to není zdravý způsob hubnutí.

Rychlejší pocit sytosti

Jídlo s pořádnou porcí bílkovin vás rychleji zasytí, takže i s poměrně malé porce budete mít pocit sytosti a onen uspokojující pocit, že jste se velmi dobře najedli.

Déle zasycení

S předchozím bodem souvisí i to, že vysoký příjem bílkovin vám zajistí delší pocit sytosti. Nebudete mít tak nutkání se dojídat sladkostmi nebo si již hodinu po jídle běžet pro menší svačinku.

stejk

Pomáhá s udržováním nízkého cukru v krvi

Bílkoviny dokážou zkrotit váš cukr a udržovat ho v přiměřené hladině. To platí, pokud nemáte jiné onemocnění, které vám vychyluje cukr z normálu. Tím, že váš cukr nebude kolísat si zajistíte i to, že vás nebudou přepadat neodbytné chutě na sladké a tučné jídlo.