Proč je vhodné nosit sluneční brýle po celý rok

Většina lidí nosí sluneční brýle jen při teplých slunečních dní. Ale sluneční paprsky pronikají stále, i když v menší intenzitě i při zimních dnech nebo když je pod mrakem. Kdo má dioptrické brýle, tak je možné si nechat udělat samozatmavování skel a tím mít ochranu zraku po celý rok.

Ale samozřejmě nejvíce je třeba zrak chránit kvalitními slunečními brýlemi hlavně při silném slunečním svitu. Brýle se také dobře hodí i do auta. A to hlavně pokud jedete ráno na východ a v noci na západ. V takových případech dokáže slunce velice oslnit a celá situace tak může být velmi nebezpečná. Proto se hodí mít sluneční brýle v autě vždy připravené. Velmi oblíbené jsou také sluneční brýle pánské polarizační. Ty odfiltrovávají určitou část slunečního světla, která je lidskému oku nepříjemná a vy tak uvidíte mnohem lépe a jasněji. Je třeba si vybrat opravdu kvalitní brýle se silnou ochranou UV.

sluneční brýle

Vyrábí se mnoho brýlí různého tvaru a v různém stylu. Proto si vybrat může opravdu každý podle svého požadavku, který od brýlí má. Zda to mají být spíše sportovní brýle anebo brýle ležérní, společenské anebo brýle výrazné. Je dobré mít také více slunečních brýlí a nechat jedny například v autě.

Samozřejmostí by mělo být také to, že budete mít na brýlích i ochranné pouzdro. Sluneční brýle se sundávají mnohem častěji než ty dioptrické. Hlavně po každém příchodu do místnosti, nebo pokud mluvíte s druhou osobou. Proto je nutné nezapomínat pouzdro na brýle, které zajistí, že se brýle neoškrábou, neodřou a tím prodloužíte jejich dobrý stav na dlouhé měsíce.

pouzdro na brýle

Sluneční brýle jsou vhodné i u dětí, ale ne úplně u těch nejmenších. Jejich zrak, tedy čočka se nejdříve musí naučit správně reagovat na sluneční záření. Jinak jsou sluneční brýle vhodné pro celou rodinu. A je dobré jít i svým dětem příkladem a učit je, že je třeba dbát a chránit lidský zrak.