Pro maminky i děti jen to nejlepší

Ochrana životního prostředí v posledních letech lidem díkybohu není lhostejná a začínají se řešit více a více témata a otázky, spojené s přebytečným odpadem, který můžeme každý z nás snížit. Začněme třeba tím, že budeme používat méně plastových obalů, nebudeme si kupovat zbytečnosti a v oblečení budeme podporovat české lokální tvůrce a budeme kupovat nejenom oblečení, ale i předměty, které jsou kvalitnější a tím pádem déle vydrží.

pleny

Když se nám narodí miminko, ihned přijde složenka z místního úřadu, že je za malé miminko hned zaplatit odvoz odpadu. Říkáte si, že to není možné, že malé miminko toho tolik k životu nepotřebuje, a tudíž toho po něm méně vyhodíte. Opak je ale pravdou. Jedním z masivních zdrojů lidského odpadu jsou právě dětské plenky, které se bohužel nerozkládají a vydrží tady s lidstvem ještě miliony let. I v tomto ohledu ale věda šla dál a vyvíjejí se skvělé alternativy, po kterých právě novopečené maminky mohou sáhnout.

Samozřejmě si už můžete dnes více ohlídat, zda to, co kupujete, neobsahuje nebezpečné mikročástice plastů a existují výrobky, které to skutečně neobsahují. To se týká i dětských plínek. Dají se najít takové, které nejsou bělené, v přírodě se pozvolna rozloží, takže si nemusíte dělat starosti s tím, že jste přilili olej do ohně právě vy. Ale protože jsou z kvalitních materiálů, jsou také dražší.

latkove plenky

Co ale můžete využít a co vás naprosto okouzlí, nejenom tím, že je to skoro o dvě třetiny levnější než kupování jednorázových plánek, jsou plínky ušité z textilu. Skládají se ze dvou součástí – svrchních kalhotek a vkládacích textilních vložek. Při používání prostě jen vytahujete zašpiněné vnitřky a svrchní kalhotky, pokud nejsou také špinavé, používáte dál. Pak „vkladačky“ vyperete a jede se na novo. Pokud byste si tím nebyla jistá, zda to vaše miminko snese, zda si na to zvyknete atd., můžete zakoupit látkové pleny sada na zkoušku, které obsahují dvoje kalhotky a pět vkládacích vložek a prostě to vyzkoušíte.