Požárům se snažte předcházet

O úrazech elektrickým proudem se seznamují již malé děti a ve škole jsou jim vštěpovány zásady první pomoci a mimo jiné i některá preventivní opatření. V rodinách se obvykle děti dozví, jak správně používat elektrické spotřebiče, a jak nebezpečí úrazu zabránit. Na co se však občas zapomíná, a co nemusí být tak důkladně zmapované, je nebezpečí požáru, zaviněné závadami v elektroinstalaci a nesprávným používáním elektrických zařízení či spotřebičů.

elektro rozvaděč

Bylo by rozumné seznamovat děti v pokročilém věku, které již lépe chápou souvislosti, s touto problematikou, abychom požárům především předcházeli v rámci prevence. Měli bychom jim vysvětlovat pravidla, s nimiž nás mimo jiné může seznámit i revizní elektrikář.

Cena revize elektroinstalace https://revize-elektro-revtech.cz/cenik/cenik-revize-elektroinstalace/ není tak vysoká, abychom si ji nemohli dopřát v běžné domácnosti. Zanedbané závady nás pak mohou dovést do situace, která bude mnohonásobně finančně náročnější. Jestliže vám vyhoří byt nebo dům jen kvůli zkratu v jedné vadné zásuvce anebo kvůli skřípnuté prodlužovací šňůře, budete si zřejmě svůj postoj vyčítat po zbytek života.

nářadí elektrikáře

S čím nás seznámí revizní elektrikář

Elektro revize probíhá tak, že se kontrolují vizuálně i pomocí měřicích přístrojů elektrické obvody, koncové prvky (vypínače, rozvodné krabice, zásuvky), osvětlovací tělesa a různá elektrická zařízení. Měří se zátěž v zásuvkových okruzích, kam jsou připojeny spotřebiče, kontrolují se prodlužovací šňůry a také se zjišťuje, zda někde není nějaká instalace prováděná amatérským způsobem. A samozřejmě se prověřují elektrické spotřebiče, jako jsou chladničky, pračky, točivé stroje (vrtačky, brusky, pily), topná tělesa (bojlery, varné konvice, kávovary), případně televizory, počítačové zdroje atd.

Toto vše může být potenciálním zdrojem nebezpečí požáru i úrazu a revizní elektrikář vás na ně upozorní s předstihem, takže se jak úrazu, tak i požáru můžete elegantně vyhnout.