Nenechte tělo chřadnout

Ačkoliv tomu žádný z mladých lidí nikdy neuvěří, přeci je to pravda. Jednou přijde doba, kdy začnou stárnout. A s přibývajícím věkem už nebude jejich tělo fungovat tak, jako dřív. Tento proces se ale dá tak trochu pozastavit nebo alespoň zpomalit. Jedním z takových prostředků jsou masáže.
horké kameny

§  Také vás už někdy napadlo, proč se vlastně masírují především záda?
§  Proč ne některá jiná část těla.
§  Na druhou stranu, pokud by se masírovalo břicho, asi by to nemuselo dopadnout pro obě strany příliš dobře.
Ale ta záda jsou jako první na řadě z jiného důvodu. Na zádech se nachází mnoho reflexních bodů, přes které lze ovlivnit další orgány. Z toho samého důvodu se masírují i chodidla. Pokud chcete nechat vaše tělo opravdu uvolnit a zregenerovat, zkuste masáž lávovými kameny. Tento druh masáže se velice rozšířil, protože je opravdu účinný a velmi příjemný. Na podobném principu je založeno takzvané baňkování. Tato technika pochází (jak jinak) z Číny a přispívá ke svalové relaxaci. Zároveň je při ní tělo zbavováno toxických látek. Vedlejším produktem je to, že se zklidňuje i mysl a tím zlepšuje psychika.
baňkování masáž hlavy

Dornova metoda

Zajímavým druhem masáže je takzvaná Dornova metoda. Při tomto druhu masáže se obratle a klouby uvádějí do správných poloh. Ačkoliv to zní trochu drasticky, je to metoda velice šetrná. Provádí ji masér jemným tlakem palců.
·        Můžete se při ní zbavit fyzických i psychických bloků.
Další účinnou metodou masírování těla je Breussova masáž. Tady je základem masážní olej, který se vtírá po celé délce páteře.
·        Tím se regenerují meziobratlové ploténky a dochází k příjemné úlevě celého těla.
Maséři tvrdí, že při této masáži lidé často usínají. Tak příjemné pocity navozuje. Po procitnutí se cítí jako znovuzrození a pociťují i obrovskou psychickou úlevu. Tato metoda je velice vhodná při déletrvajících bolestech zad.