Máte domácího mazlíčka?

Zverimexy, prodejny zvířátek a potřeb pro chovatele, jsou jedněmi z obchodů, které nemusí mít o své zákazníky starost. Mnoho rodin s dětmi, ale i bez nich má svého mazlíčka. Od myšek, křečka, morčat, rybiček až po hady, psy a kočky, zkrátka každý dle svého přání a možností.

Mnoho dětí si přeje mít chlupatého kamaráda. Pokud si nemůžete dovolit psa nebo kočku, kteří jsou skutečně náročnější nejen na venčení, ale i na prostor v bytě, mnoho rodičů svolí ke koupi křečka nebo morčete. Pokud se budete křečkovi nebo morčeti věnovat, rychle si na vás zvykne a děti si s nimi opravdu vyhrají. Pokud se jim ale moc věnovat nebudete, pravděpodobně vás akorát pokouše a bude přes den zahrabané v domečku a šmejdit po kleci bude v noci.

had

Pokud nemáte děti a jste sami, možná si pořídíte pejska. Je to proma společník, můžete s ním chodit na procházky a aspoň budete mít důvod k delším procházkám i za horšího počasí. Nezřídka se páníčkové se svým pejskem baví jako s partnerem a pejsek je skutečně oddaný kamarád. Mnohé starší ženy se s pejskem cítí bezpečnější. Nejen v parku, ale i doma. Samota je ve stáří tíživá.

pejsek

Pokud si pořídíte akvarijní rybičky, nepomazlíte se s nimi, ale zato si můžete doma vykouzlit krásné zátiší, které budete mít i v zimě jako kus rozkvetlé zahrady. To si ale musíte pořídit tzv. rostlinné akvárium, kde roste spousta vodních rostlinek a mezi nimi se proplétají barevné rybičky. Akvaristika je finančně nenáročná, stačí vám krmení pro rybky a síťka hladinová profesionální, ale potřebujete mít spoustu trpělivosti.

Další skupinou, kterým většina lidí asi mazlíček neřekne, jsou hadi, plazi a pavouci. Chovat nebezpečné zvíře je spíše pro dobrodruhy. Být v jednom bytě s nebezpečným tvorem, i když jsme přesvědčeni, že se nemůže ze svého terária dostat, to chce pevné nervy. Pořídit si mazlíčka ze zverimexu je vždy závazek, ale zároveň je to radost z jeho přítomnosti.