Kdy volat instalatéra v sobotu o půlnoci

Instalatéři drží pohotovost 24 hodin denně, 365 dnů v roce. Kdy jim volat třeba o půlnoci, a v neděli k tomu?

Když je cítit plyn

Zemní plyn sám o sobě není cítit, je zcela bez zápachu, ale z bezpečnostních důvodů se do něj přidává speciální látka, která vytváří jeho typický odér. Plyn ucítíte i ve velmi malé koncentraci, obvykle již v okamžiku, kdy začne unikat, a kdy ještě nehrozí nebezpečí výbuchu. Ne vždy se nám však podaří zachytit zápach plynu v okamžiku, kdy ještě není nebezpečný, například vstoupíte-li do místnosti, kde už plyn nějakou dobu uniká. Nikdy neriskujte a neodhadujte, jak dlouho a o jakou koncentraci se asi jedná, volejte instalatéra nonstop, třeba i v sobotu o půlnoci. Je úplně jedno, jaký je den a kolik je hodin, s plynem není legrace a je to vždy důvod k okamžitému zásahu. Instalatéři u takových závad zasahují, co nejrychleji je to možné.

instalatérské rozvody

Když vám praskne topení

Pokud objevíte prasklinu u radiátoru dvacátého července, nemusíte kvůli tomu alarmovat instalatéry ve dvě hodiny ráno. Tehdy stačí vypustit vodu ze systému a havarijní servis o závadě uvědomit až druhý den (pracovní) dopoledne. Pokud vám ovšem praskne radiátor v lednu, a máte v bytě malé děti, zvířata a pokojové rostliny, neváhejte a kontaktujte servis i mimo běžnou pracovní dobu.

rozvody topení

Když se ucpe záchod

Pokud se vám nedaří prorazit „špunt“ u neodtékajícího záchodu, instalatéry volejte také co nejdříve, zejména pokud je v bytě více osob a mezi nimi např. špatně pohybliví senioři, kteří nemohou odejít vykonat potřebu třeba do restaurace, kdy se jim zlíbí. Ucpaný odpad u toalety může souviset i se závažnější závadou, například s neprůchodnou kanalizací u domu, která je zanesená štěrkem, bahnem a prorůstajícími kořeny stromů. Naštěstí jsou instalatéři připraveni řešit i takovéto problémy, s nimiž by si amatéři poradili jen stěží.