Jak se starat o váš Samsung telefon?

Ze začátku o svůj nový mobilní telefon každý pečuje, ale posléze, když již mobil nezáří novotou, nedáváme už na něj takový pozor, jako dřív. Přesto je třeba preventivně chránit váš mobil, aby nedošlo k nějakému jeho poškození, ať už ohledně jeho vzhledu nebo jeho funkčnosti, jelikož byste si ho mohli nenávratně zničit.

Určitě si na svůj mobil pořiďte nějaký obal. Obaly na telefon Samsung seženete v mnoha provedeních a je jen na vás, který vám bude pro váš mobilní telefon nejvíce vyhovovat. Pořídit můžete obal ve tvaru klasické kapsičky, do které mobil jen zasunete. Ten už dnes ale není příliš populární. Populárnější jsou silikonové obaly, které chrání váš mobil před poškrábáním zadní části a dokáže ztlumit případný náraz při pádu. Nebo si můžete pořídit obal tzv. „knížku“, která vám chrání telefon ze všech stran.

mobil

Před poškrábáním displeje chraňte svůj mobil pomocí fólie. Ty jsou obvyklé levné a můžete je tak často měnit. Daleko lepší službu vám ale udělá tvrzené sklo, které dokáže zabránit i případnému prasknutí vašeho displeje.

Abyste si příliš brzy neopotřebovali baterku, nikdy nenechávejte mobil vybít úplně do nuly, pokud to půjde a naopak, nenechávejte ho nabít do st procent. Tím dokážete prodloužit životnost vaší baterie. Vyhněte se tedy nejlépe zvyku, který má spousta z nás, když si nechávají nabíjet mobil celou noc. USB od nabíječky zastrkávejte do mobilu opatrně, stejně jako případné další přípojky, jako jsou třeba drátová sluchátka. Neopatrným zastrkáváním a vytahováním si můžete poničit otvory na konektory.

nabíjení

Tyto rady samozřejmě nemusíte uplatnit pouze na mobily značky Samsung. Jedná se o obecné tipy, které dokáží ochránit a prodloužit životnost každému chytrému telefonu. Smart phony jsou totiž velmi křehkou věcí a někdy opravdu stačí jen chvilka nebo neopatrný pohyb, abyste si ho nenávratně zničili.