Jak být zdraví

Zdraví je nedílnou částí našeho života. Pokud nejsme zdraví nedokážeme chodit do práce, starat se o rodinu, děti. Pokud nám selže zdraví jsme schopné jen ležet v posteli a odpočívat. A proto si zdraví hýčkejme a předcházejme nemocem. Ale jak na to? Měli bychom dbát na zdravou a pestrou stravu. A co nenajdeme v potravinách a nebo látky, které si tělo nedokáže samo vytvořit doplňovat vhodnými doplňky stravy. Vyvarovat se také škodlivým zlozvykům. Pitím alkoholu nebo kouřením krabičky cigaret denně svému zdraví opravdu neprospějete.

zdraví

Ani není vhodné to přehánět s příliš velkým množstvím kávy. Káva odvodňuje a vysoká koncentrace kofeinu způsobuje nespavost. Snažte se do svého těla jen vkládat věci prospěšné a zdravé. Žádné jedy. A také být v pohodě. Vždyť právě stres má už na svědomí tolik životů. Právě stres způsobuje rakovinu v těle. Hluboké odmítání a negativní myšlenky a pocity. Ty Vám způsobí mnoho nemocí a problémů. Ne všechny bolesti jsou jen původem vnějšího. Spousta problémů má původ v myšlenkových schématech. Vše ve vašem těle by mělo být v rovnováze. Pak i vy budete šťastní a spokojení.

ovoce

Třeba pohyb. Ten je nejlepší volbou pro udržení si dobrého zdraví. Nemusíte chodit pětkrát týdně do fit centra. To vůbec. Postačí obyčejné procházky, kdy ujdete třeba maximálně pět kilometrů. Zvažte i chůzi pěšky nebo na menší nákupy nebo do práce. Jako další je dlouhý a vydatný spánek. U každého je to však individuální. Ale pokud je spánek správný poznáte podle toho jak se Vám ráno vstává. Pokud se hned po probuzení cítíte unavení a bez energie je problém někde jinde. Zkuste si projít rituály, které obvykle děláte před spaním. Aspoň půl hodiny před spaním vypněte telefony a počítače. Vynechte tučná jídla, sladkosti a pochutiny. Vyvětrejte si místnost. Pusťte si klidnou hudbu a zkuste meditovat. Také neškodí poděkovat za vše co máte a za to co se vám v ten daný den povedlo.