Co si myslíte o zvyšování platů?

Vyšší plat je pro nás rozhodně dobrá zpráva. Pokud máme větší příjem peněz, tak si můžeme dovolit mnohem více utrácet, mnohem více jezdit na dovolené a zkrátka si užívat života. Neměl by mít možnosti si maximálně užít život každý z nás? V dnešní době to bez peněz vůbec nejde, jsou důležitou součástí našeho bytí zde na zemi. Logicky, pokud se máme tedy finančně lépe, tak jsme spokojenější, a to se odráží na naší psychice i pohodě.
finance v hotovosti.jpg
Například prodavačky a prodavačky v nejmenovaném diskontním řetězci si velice výrazně polepšili. Osobně jim to velice přeji. Vždyť není jednoduché být od rána do večera v obchodě, musíte tahat těžké palety a bedny, z kterých doplňujete zboží do regálů a mnoho dalšího. Nehledě na to, že mnohdy je tam člověk i dvě hodiny přes čas po zavírací době, aby se vše stihlo. Je dobrá zpráva, že i další obchody se postupně přidávají ke zvyšování mezd.
 
Naopak vidím firmy, kdy se platy pořád pohybují i pod 17 000 Kč hrubého. To mi přijde naprosto skandální. Proč? Myslíte si, že člověk může vyjít s tak malým platem? Takový člověk si nabere hodně půjček a kreditní karet, protože se chce mít dobře stejně tak, jako ti, co vydělávají velké peníze. Opravdu některé firmy nechápu, proč platí tak malé peníze. Spokojený zaměstnanec pracuje mnohem lépe a nemohou se potom divit, že volné pozice zkrátka neobsadí.
 
Velice mne pobouřilo, jak se o zvyšování platu vyjádřil jeden náš bývalý prezident a také jedna ekonomka. Řekli, že si nezasloužíme zvyšování platu. Je zajímavé, že to říkají zrovna lidé, kteří opravdu nouzi o peníze nemají. Mají desetitisíce měsíčně a nemusí řešit, jestli si koupí tohle nebo raději to druhé, protože je to levnější. Absolutně jejich postoj nechápu, vůbec si nedokáží představit, jak se cítí člověk, který má opravdu malý plat. Ať si to jdou zkusit za to žít, bydlet, platit jídlo a aspoň trošku se bavit.
peníze na ruku.jpg 
Jednoduše si myslím, že je jen a jen dobré, že se platy zvyšují. Je to dobře i pro naši ekonomiku. Pokud budou vyšší platy, lidé mohou více utrácet, více kupovat, a to je pro nás dobře. Lidé se budou cítit mnohem lépe a šťastněji. Doufám, že firmy neusnou na vavřínech a budou platy nadále zvyšovat.