Co dělat s počítačem, který nepoužívám?

Počítače stejně jako mobily a jiná zařízení jdou rychle dopředu. Zejména pokud si koupíte nějaký levnější kousek a za pár let zjistíte, že vám moc nestačí nebo nefunguje podle vašich představ. Takový počítač pak vezmete a schováte ho někam na půdu nebo do spíže, protože ho pravděpodobně nebudete potřebovat. A to je velká chyba. Proč?

Po celosvětové pandemii zasáhl počítačový průmysl obrovský úder ve formě nedostatku součástek. Kvůli pandemii, která řádila hlavně v Číně je neměl kdo vyrábět. Suroviny na vyrobení součástek také neměl kdo těžit. Tato krize způsobila to, že si lidé objednali součástku za klidně trojnásobek ceny a stejně ji nedostali dřív než za tři měsíce. Právě kvůli této krizi byste se vy doma měli zamyslet nad tím, jestli je moudré nechávat nepoužívaný počítač doma. Moudré to rozhodně není.

obrazovka PC

V případě, že počítač nefunguje tak jak má, můžete ho nechat opravit u Opravy PC Beroun https://fsnet.cz/sluzby/prodej-a-servis-it-techniky/. I když s počítačem nic není, jenom je kvůli stáří pomalejší a tím pro vás tedy nevyužitelný, popřemýšlejte, co by se s ním dalo dělat dál. Úplně jednoduše ho můžete prodat. Existuje mnoho lidí, kteří by si rádi koupili jakýkoliv PC i když je téměř nefunkční. Stačí se jenom s někým poradit o ceně a můžete jít na různé stránky bazarů.

Některé obchody s počítači mají dokonce i akce, při kterých si můžete koupit nový PC za sníženou cenu, když jim donesete ten starý. Je to výhodné jak pro vás, tak pro obchod samotný a samozřejmě také životní prostředí. Protože součástky ze starého PC se pravděpodobně budou recyklovat, aby se z nich dali vyrobit http://coolmagazin.iprima.cz/tech/video-nejmensi-mobil-na-svete-schovate-v-dlani-ma-opravdu-necekane-vychytavky úplně nové do nových zařízení.

počátač

Neváhejte a udělejte něco se svým starým PC hned. Je zbytečné nechávat staré nepoužívané počítače jen tak ležet doma, když mohou být použity jakýmkoliv jiným způsobem dál. Dále myslete na to, abyste si jako nový PC koupili opravdu kvalitní kus, který vám vydrží delší dobu než ten, který jste si teď pořídili předtím.