Chorvatský Chiavalon dokáže učarovat vašim chuťovým pohárkům

Pokud patříte mezi zastánce zdravého životního stylu, určitě máte na prvním místě v jídelníčku olivový olej. To, co oblast kolem Středozemního moře ví už po tisíciletí, se pomalu šíří i do severněji položených zemí. Balzám na pleť, ale také pomoc pro lepší zažívání. Olivy jsou vhodné i pro ty, kteří se napevno rozhodli shodit přebytečná kila. Není totiž tuk jako tuk – a pokrmy připravované právě na oleji z oliv mají mnoho výhod, které slunečnicový olej jednoduše nemá a mít nemůže, totéž platí o máslu z mléčného tuku.

Chiavalon - Ex Albis a dárková tuba černá

Extra panenský olivový olej má spoustu výhod nejen pro dietu

Pokud si vezmeme na paškál olivový olej, je zřejmé, že jeho pozitiva jsou patrná hned na první pohled. Není to jen intenzivní vůně, která se při přípravě různých svátečních menu line z kuchyně, ale také lepší pleť, lesklé a zdravé vlasy nebo větší psychická pohoda. A mohli bychom pokračovat, neboť země, kde je tento olivový produkt jako doma, jsou pověstné svým klidem a vyrovnaností – nikdo nikam nespěchá, lidé se usmívají a umí si užít života. Není to jen kvůli výrazně vydatnější porci slunce, než jakou dostaneme v našich zeměpisných šířkách my. Tajemství se skrývá v malých lahvičkách, pojďme si je tedy trochu blíže představit…

Chiavalon - dárkové balení 4

Ex Albis, jak se jmenuje jeden z věhlasných členů chorvatské rodiny Chiavalon, zavoní čekankou a čerstvě posečeným trávníkem, rozumí si se zeleninovými saláty nebo luštěninami, ale neuděláte chybu ani tehdy, když mu svěříte například grilování mořských ryb. A se sýry také vytvoří zajímavé kompozice, využít jej můžete i na čokoládový dort. Je snad na světě sportovec či umělec, jenž by zvládl tolik žánrů a disciplín naráz? Podívejme se ale ještě krátce na olivový olej Atilio, který se bezesporu stane doménou milovníků steaků. Odstíny zlaté barvy mluví za vše, tohle je skutečně tekuté zlato se vším všudy!