Bydlet se dá docela dobře i za poměrně příjemné peníze

style=“margin:0cm 0cm 8pt“>Mít vlastní bydlení, to je jedním ze životních cílů velké části nejen české populace. Je pravda, že mnoha lidem se nakonec tento sen splní, nicméně mnoha naopak ne. A skupina těch zklamaných je stále větší. Na vině je samozřejmě nedostatek obytných nemovitostí a z toho vyplývající i přemrštěné ceny. Byty, které dříve stály milion, dnes pod dva nekoupíte. A řeč není pouze o obytných jednotkách někde v Praze nebo v Brně, tedy velkých aglomeracích. Draze je i v menších obcích, kde vždy bylo bydlení daleko levnější než jinde.

ikona domu

I když to dnes vypadá s trhem nemovitostí dosti nedobře, neznamená to, že by neexistovaly i jiné možnosti, než jsou byty. Takovou možností mohou být například i mobilní domy levně https://www.lavarohouse.cz/. Hlavně verze, jež pocházejí z poslední doby, stojí opravdu za to. A to nejen po cenové stránce.

Žádný luxus, ale slušný komfort

Nejedná se samozřejmě o žádné velké paláce. To by snad ani nešlo, jelikož tato obydlí se musí standardně vejít na běžnou silnici, takže nemohou být kdovíjak velké. Proto také nenabízejí tolik místa v interiéru jako tradiční obydlí, nicméně nejsou ani vyloženě malé. Jde o bydlení, které je vhodné zhruba pro tři lidi s tím, že jeden bude dítě. To může být dost omezující faktor hlavně pro větší rodiny, nicméně existuje možnost spojit dva mobilní domky dohromady a udělat z nich jeden. Je to sice už dražší řešení, avšak nikterak komplikované. Takto žije překvapivě docela dost lidí a jsou spokojení.

jurty

Velmi oblíbené jsou tato obydlí na kolech i u jedinců, kteří nenávidí papírování. Koupě bytu, notabene klasické vilky, je často spojena s mnoha byrokratickými procesy, kterým by se jeden nejraději vyhnul. V případě mobilních domků je to snadné. Nejedná se totiž oficiálně o nemovitosti, takže s nimi není tolik byrokracie. Obvykle stačí vše vyřídit na příslušném úřadě během jedné jediné návštěvy. Často však není nutné ani to. Mnozí prodejci mobilních domů tyto nepříjemnosti vyřizují za své klienty.