Antogeení testy je možné koupit na mnoha místech

Ještě do roku 2020 o nich moc lidí nic nevěděla a byly spíše jen tématem odborné veřejnosti. Vše se změnilo v březnu 2020 s příchodem Covid 19. Když po celém světě začala zuřit pandemie Covid 19 setkali jsme se poprvé s pojmem antigenní testování. Jedná se o testování z nosu nebo slin, kdy tento test vám objeví nebo neobjeví virové bílkoviny, které jsou příčinou daného onemocnění. Čím vyšší máme v těle procento těchto bílkovin, tím je daný člověk nakažlivější a rychleji se to projeví i na daném antigenním testu.

covid

Antigenním testům se taky s oblíbenou říká rapid testy, tedy rychlé testy, a to z důvodu jejich rychlého výsledku. Oproti PCR testům, které jsme mnoho z nás také podstoupili, jsou tyto antigenní testy velmi rychlé, nebolestivé, a protože nevyžadují odbornost, může si je doma, v práci udělat každý bez dohledu zdravotního personálu. Samozřejmě pokud máte tento test pozitivní je potřeba navštívit zdravotnické zařízení a tuto pozitivitu potvrdit PCR testem, který je více přesnější, ale ten už Vám může udělat pouze proškolený zdravotnický personál. Proto se PCR testy převážně provádějí v nemocnici.

test

Kde koupit antigenní testy?

Díky tomu, že nás Covid zasáhl velmi nepřipravené, jsou nyní tyto antigenní testy v prodeji Covidexpert nejen v lékárnách, ale někdy je možné jejich zakoupení v lepších drogeriích. Jelikož lékárny také reagují na online svět, mají i své e-shopy, kde antigenní testy na prodej také naleznete. Cena těchto antigenních testů je velmi různorodá a vždy záleží od jaké firmy si jej koupíte. Cena se pohybuje od cca 70 Kč až do řády stovek. Pokud testy kupujete z nějakého neověřeného e-shopu, tak se vždy zajímejte o recenze. Hodně Vám napoví, zda je tento e-shop solidní a nepodvádí své zákazníky. Antigenní testy vždy skladujete v suchu, v pokojové teplotě do cca 25 stupňů, aby nedošlo k jejich znehodnocení.